Susidūrimo su laukiniu gyvūnu kaina gali siekti ir keliasdešimt tūkstančių eurų

Ar jau skaitėte?

Rudenį į kelius dažniausiai išeina stirnos. Nuotrauka Scott Carroll iš Unsplash.

Daugiausiai avarijų, kurios kyla dėl susidūrimų su laukiniais gyvūnais, įvyksta ne regionuose, o šalia didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus ir Kauno. Vienos Lietuvoje veikiančios draudimo bendrovės statistika atskleidžia, kad vidutinė tokių susidūrimų kaina siekia apie 1,6 tūkst. eurų, bet kartais skaičiuojami ir dešimteriopai didesni nuostoliai.

- Reklama -

Šiuo metų laiku į kelius dažniausiai išeina stirnos ir šernai, tačiau brangiausiai atsieina susidūrimai su briedžiais.

„Skaičiuojame, kad vien draudimo įmonėje apsidraudę vairuotojai per metus patenka į daugiau nei 1,5 tūkst. panašių incidentų – vadinasi, po daugiau nei keturias avarijas kasdien. Gyvūnai keliuose paprastai pasirodo prietemoje ir naktį, taip pat anksti ryte. Atlikta analizė rodo, kad, kai žvėris į kelią iššoka staiga, vairuotojas turi vos akimirką, kad sureaguotų ir atliktų teisingą manevrą. Dauguma vairuotojų tokiose situacijose elgiasi instinktyviai – stabdo arba suka vairą į šoną. Kartais gyvūnas vos kliudomas, tačiau to užtenka, kad automobilis nuslystų nuo kelio ir būtų stipriai apgadintas“, – teigia draudimo įmonės Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Eksperto teigimu, pusę visų tokio pobūdžio avarijų sudaro susidūrimai su stirnomis. Lapkričio mėnesį keliuose jos pasirodo ir rytais, iki patekant saulei, paprastai būriuojasi bandomis, o ne po vieną. Į automobilį atsitrenkus stirnai ar šernui išmokos dažniausiai siekia 1,7–2,3 tūkst. eurų.

Draudikų duomenimis, susidūrimai su kiškiais, katėmis ar net paukščiais, nors iš pažiūros tai ir smulkūs gyvūnai, vidutiniškai atsieina 500–700 eurų.

Vis dėlto pavojingiausi vairuotojams – briedžiai. Jie sunkiai pastebimi ir dėl tamsaus kailio, ir dėl didelio ūgio. Automobilių žibintai neretai apšviečia tik šių gyvūnų kojas. Vidutinės išmokos po susidūrimų su briedžiais šįmet siekė apie 3,1–3,6 tūkst. eurų.

- Reklama -

Kone kiekvieną mėnesį pasitaiko atvejų, kai su laukiniais gyvūnais susiduria nauji, brangesnių modelių automobiliai, o jų remonto išlaidos siekia jau ne kelis, bet keliolika tūkstančių eurų. Šįmet didžiausia įvykusi avarija susidūrus su žvėrimi kainavo net 22 tūkst. eurų.

Draudimo įmonė atlygina susidūrimo su gyvūnais nuostolius klientams, turintiems kasko draudimą arba tiems, kurie kartu su privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu įsigijo papildomą apsaugą nuo susidūrimo su gyvūnu kelyje. Ši apsauga galioja ir jei susidūrimas įvyksta kelio ženklu „Laukiniai gyvūnai“ pažymėtuose keliuose. Per šiuos metus dėl tokių žalų klientams jau atlyginome 1,8 mln. eurų“, – sako A. Juodeikis.

Įmonės atstovas primena, kad patekus į avariją, kurios metu susiduriama su laukiniu gyvūnu kelyje, apie tai būtina informuoti policiją ir draudimo bendrovę. Partrenktais gyvūnais paprastai pasirūpina vietos medžiotojų būrelio nariai arba savivaldybės, seniūnijos pareigūnai.

Lietuvos policijos statistika rodo, kad per pirmus dešimt šių metų mėnesių Lietuvoje laukiniai gyvūnai sukėlė 3 870 eismo įvykių, kurių metu sužeisti 32 žmonės, o vienas žuvo. Pernai tokių eismo įvykių buvo 4 041, juose sužaloti 48 bei žuvo vienas žmogus.

Ingrida Žaltauskaitė
AB „Lietuvos draudimas“ Komunikacijos vadovė

TOP naujienos

Pristatyta į Lietuvą atkeliaujanti nauja, nuotoliniu būdu valdomų automobilių pritaikymo technologija

Artimiausiu metu Lietuvos vartotojams bus pristatyta į šalį atkeliaujanti nauja technologinė galimybė – per nuotolį valdomų automobilių techninis funkcionalumas ir pritaikymas automobilių dalijimosi srityje....

10 Ways to Make Extra Money as a Graphic Designer

0
The model is talking about booking her latest gig, modeling WordPress underwear in the brand latest Perfectly Fit campaign, which was shot by Lachian Bailey. It was such a surreal moment cried she admitted. The...

154 tūkst. tonų pelenų ir šlako atliekų taps žaliava keliams ir pamatams

0
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS