Šalies keliuose pradedamas žiemos sezonas: keičiasi maksimalus leistinas greitis

Ar jau skaitėte?

Nuo lapkričio 1 dienos Lietuvos keliuose įsigalioja žiemos sezono greičio apribojimai. Šie ribojimai yra skirti užtikrinti saugumą ir pritaikyti transporto srautą prie žiemiškų sąlygų. Visi vairuotojai, įskaitant lengvųjų automobilių, krovininių transporto priemonių, motociklų, triračių ir autobusų vairuotojus, privalo laikytis nustatytų greičio ribų. Štai ką reikėtų žinoti apie naujus apribojimus, galiojančius iki kovo 31 d.

- Reklama -

Greičio apribojimai lengviesiems automobiliams

Žiemos sezonu lengvieji automobiliai Lietuvos automagistralėse ir greitkeliuose galės važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu. Šis apribojimas galioja nuo lapkričio 1 iki balandžio 1 d., siekiant sumažinti nelaimių riziką slidžiuose keliuose.

Ant asfalto ar betono dangos, esančios įprastose kelių ruožuose, maksimalus leistinas greitis lengviesiems automobiliams bus 90 km/val., o prastesnės būklės keliuose – ne daugiau kaip 70 km/val..

Žiemos sezonu Lietuvos keliuose lengviesiems automobiliams automagistralėse taikomas 110 km/val. greičio apribojimas.
Žiemos sezonu Lietuvos keliuose lengviesiems automobiliams automagistralėse taikomas 110 km/val. greičio apribojimas. Nuotrauka iš socialinių tinklų.

Greičio ribojimai motociklams ir triračiams

Motociklai ir triračiai taip pat privalės laikytis žiemos sezono greičio apribojimų. Automagistralėse ir greitkeliuose jiems galioja tie patys ribojimai kaip lengviesiems automobiliams – maksimalus greitis 110 km/val. Šie apribojimai yra būtini dėl prastų važiavimo sąlygų, būdingų žiemos laikotarpiu.

Apribojimai autobusams

Autobusai, važiuojantys automagistralėse, turės laikytis 100 km/val. greičio apribojimo, o greitkeliuose jų greitis negali viršyti 90 km/val. Keliuose su asfalto ar betono danga autobusų greitis ribojamas iki 80 km/val., o kituose keliuose – iki 70 km/val. Šie apribojimai padeda užtikrinti keleivių saugumą žiemos sąlygomis.

Greičio apribojimai krovininiams automobiliams

Krovininiams automobiliams ir transporto priemonių junginiams, kurių didžiausioji leidžiamoji masė viršija 3,5 t, automagistralėse maksimalus leistinas greitis siekia 90 km/val. Greitkeliuose ir keliuose su asfalto ar betono danga jų greitis ribojamas iki 80 km/val., o kitose kelio dalyse – iki 70 km/val. Šie apribojimai taikomi siekiant išvengti avarijų, kurias gali sukelti sunkesni ir mažiau manevringi krovininiai automobiliai.

- Reklama -

Kodėl žiemos sezono greičio apribojimai yra svarbūs?

Šie greičio apribojimai padeda užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą, nes žiemos sezono sąlygomis keliai dažnai tampa slidūs ir sunkiau prognozuojami. Vairuotojai, laikydamiesi nustatytų greičio ribų, gali geriau valdyti transporto priemonę, o tai sumažina nelaimingų atsitikimų riziką.

Lietuvoje žiemos sezono greičio apribojimai keliuose galioja nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. Vairuotojai privalo atidžiai laikytis nustatytų greičio ribų, nes tai yra svarbu ne tik dėl jų pačių, bet ir dėl visų kitų eismo dalyvių saugumo. Laikydamiesi šių taisyklių, vairuotojai prisideda prie saugesnės aplinkos Lietuvos keliuose.

Auto365.lt

TOP naujienos

Trys paros – neblaivaus asmens sukeltame eismo įvykyje žuvo du žmonės

Lapkričio 12–14 dienomis, penktadienį–sekmadienį, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 130 eismo įvykių. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 8 proc. įvykių. Atvejų, kai transporto priemonės...

Kaip pailginti pavarų sistemos tarnavimo laiką?

Daugelį metų girdėjome apie kovą tarp paskirstymo grandinės ir diržo, kurioje aiškią persvarą turėjo paskirstymo grandinės – jei automobiliai būdavo tinkamai prižiūrimi, jos tarnaudavo...

Ant dviračių – atostogaujantys vaikai: kaip užtikrinti jų saugumą?

Pasibaigus mokslo metams vaikai daugiau laiko leidžia lauke. Vienas pagrindinių jų užsiėmimų – važinėjimas dviračiu. Nors tai smagi ir sveikatai naudinga veikla, specialistai atkreipia...

Kokios priemonės padės užšalus automobilio durelėms ir langams

0
Į Lietuvą atslinkę šalčiai tampa išbandymu ir automobiliams: neužsiveda jų varikliai, išsikrauna akumuliatoriai. Šias nelaimes dažniausiai lemia prasta techninė automobilių būklė ir jų savininkų nerūpestingumas, kaip ir kitas žiemines „smulkmenas“, galinčias sukelti nemažai streso...

Bus vertinamas žieminių padangų naudojimo terminas

0
Susisiekimo ministerijai išnagrinėjus galiojantį kaimyninių šalių reglamentavimą, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius planuoja klausimą dėl žieminių padangų naudojimo terminų įtraukti į Eismo saugumo tarybos artimiausio posėdžio darbotvarkę. Ketinama įvertinti žieminių padangų naudojimo termino trumpinimo poreikį...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS