Kas turėtų būti jūsų automobilio bagažinėje?

Ar jau skaitėte?

Keliaujant ir dalyvaujant eisme gali įvykti pačių įvairiausių netikėtumų. Nenumatyti gedimai, eismo įvykiai, kitos problemos užklumpa nelauktai, tačiau daug kam galima pasiruošti. Jeigu savo automobilyje vežiositės priemones, kurios pritaikytos nenumatytų atvejų ir problemų sprendimui – būsite geriau pasiruošę netikėtumams ir lengviau juos išspręsite. Tai padės sutaupyti laiko, pinigų ir išsaugoti geresnę nuotaiką. Tad, pasižiūrėkime į tai, kas turėtų būti jūsų automobilio bagažinėje.

- Reklama -

Atsarginis ratas, įrankių komplektas ir domkratas

Liaudyje dar vadinama zapaskė daug kam padėjo sausiems išbristi iš bėdos. Daug kam kelyje nepasiseka ir įvažiuojama į duobę, pervažiuojamas aštrus daiktas ar dėl kitos priežasties prakiūra padangos. Tik naujausi automobiliai ir prabangiausi modeliai atitinka runflat kategoriją, kuomet net ir prakiurus ratui galima nemažai važiuoti ir pasiekti autoservisą. Su įprasta, prakiurusia padanga tokios prabangos sau leisti negalima. Užuot kvietus tralą ar meistrus, pakanka vežiotis atsarginį ratą ir domkratą. Nuleidus ratą, sustokite nuošalesnėje pakelės vietoje (bet nevažiuokite ilgai, tad taip nuošaliai, kaip įmanoma) ir pakelkite automobilį. Tuomet su įrankiais atstukite ratų veržles, nuimkite esamą ratą, uždėkite atsarginį, jį pritvirtinkite, o prakiurusį įdėję į senąją atsarginio vietą, patraukite savais keliais. Būkite atidūs ir su atsarginiu ratu dar atidžiau laikykitės saugaus greičio ribojimų.

Bent jau nedidelė tepalo talpa

Kai kurie varikliai yra rajesni tepalams, o kai kurių transporto priemonių savininkams dėl to beveik niekada nereikia sukti galvos. Tačiau tikrai gali nutikti taip, kad jūsų transporto priemonės prietaisų skydelyje užsidegs lemputė ar informacinis pranešimas dėl to, kad pasiektas labai mažas tepalo lygis. Nerekomenduojama tęsti kelionės ir reikėtų čia pat sustoti, truputėlį palūkėti ir užpildyti talpą prieš tęsiant kelionę. Namuose galima laikyti didesnę talpą, svarbu savo bagažinėje turėti bent 1-1,5l talpą, kad pavyktų bent iš dalies užpildyti automobilį tepalais ir saugiai tęsti kelionę. Įvairiose talpose tepalai parduodami ir internetu. Virtualioje erdvėje pirkti, ko gero net patogiau.

Gesintuvas ir vaistinėlė

Nors turėti šiuos dalykus reikalauja kelių eismo taisyklės, labai nemaža dalis vairuotojų kažkodėl jais pasirūpina tik prieš techninę apžiūrą, o po to perkelia į kitą automobilį ar atiduoda juos paskolinusiems asmenims. Iš tiesų tai gesintuvas ir vaistinėlė gali apsaugoti ne tik jūsų turtą, bet ir sveikatą, padėti kitiems žmonėms. Šie reikmenys kainuoja nedaug, o turėti juos tikrai apsimoka.

Akumuliatoriaus gnybtai

Apie krokodilų reikalingumą kalbėti per daug net neverta. Tiek jums patiems, tiek kažkam kitam galite išgelbėti visą dieną, jeigu padėsite arba jums padės užvesti automobilį. Gnybtai kainuoja pakankamai nedaug ir užima ne per daugiausiai vietos, tad bagažinėje jie garantuotai tilps.

Padangų remonto komplektas

JAV labai populiarus, bet Lietuvos vairuotojų ganėtinai neseniai atrastas dalykas. Padangų remonto komplektai reikalingi tuose automobiliuose, kuriuose nėra atsarginio rato. Kadangi vis daugiau transporto priemonių parduodamos ar net iš gamyklos išrieda be jo, didėja poreikis avariniams padangų remonto rinkiniams. Šis pirkinys leis bet kuriam vairuotojui be papildomų įrankių užsandarinti atsiradusią skylę ir papildomai, ribotu greičiu, nuvažiuoti apie 150-250km. Tokiame komplekte yra kompresorius ir sandarinanti medžiaga.

- Reklama -

Darbinės pirštinės ir skudurėlis

Norint patikrinti tepalo lygį, atsukti ratus arba pakelti automobilį ant domkrato bei darant kokį nors darbą, reikėtų užsidėti pirštines, kad neišsipurvintumėte ir sumažintumėte susižeidimo tikimybę. Skudurėlis labiausiai praverčia matuojant tepalo lygį, kada reikia nuvalyti matuoklę. Papildomus ir nenaudojamus vienetus, ko gero turite ir savo namuose.

Žibintuvėlis

Jeigu problema iškyla tamsiu paros metu arba reikia krapštytis prie variklio, kur ne viskas taip lengvai matosi, itin didelę pagalbą suteikia nedidelis rankinis arba ant galvos montuojamas žibintuvėlis.

Saugos ženklas „trikampis“

Nors būtina ir saugos liemenė, labiau norėtume pabrėžti saugos trikampio reikalingumą. Jis įspės atvažiuojančius vairuotojus apie kelyje esančią kliūtį ir apsaugos jus nuo papildomų problemų, piktų gestų iš kitų vairuotojų ar nesaugių situacijų.

 

TOP naujienos

Penktadienį Kauno rajone rastas Jungtinėje Karalystėje pavogtas automobilis

Policijos pareigūnai Kauno rajone rado Jungtinėje Karalystėje pavogtą automobilis. Kaip skelbia Policijos departamentas, penktadienį 13.57 val. Kauno rajone, Masteikių kaime, rastas 2018 metų gamybos automobilis...

Pašalinė veikla vairuojant pavojinga visiems eismo dalyviams

Minint keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną Susisiekimo ministerija atkreipia vairuotojų dėmesį, kad bet kokia pašalinė veikla vairuojant yra pavojinga. Saugaus eismo ekspertai pataria nepamiršti, kad...

Nuteista elektriniu paspirtuku senyvo amžiaus moterį sužalojusi mergina

0
Kaipėdos apygardos teismas priėmė nutartį, kuria atmetė dvidešimtmetės apeliacinį skundą dėl pirmosios instancijos teismo nuosprendžio, kuriuo ji pripažinta kalta elektriniu paspirtuku sužalojusi senyvo amžiaus...

Mobilumo lūžis: į darbą elektrobusu, į pajūrį – traukiniu

0
Visuomenės per ateinančius tris dešimtmečius laukia iššūkis – išmokti gyventi be benzininių ir dyzelių automobilių. Iki 2030 m. pusę Lietuvos transporto priemonių parko turėtų...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS