Jūsų automobilį gali taip pat ištikti karščio smūgis

Ar jau skaitėte?

Atėjus vasaros karščiams, daugelis mūsų skuba užversti darbinius kompiuterius, gausiai palieti gėles, nuvežti mamai katę ir iškeliauti į pajūrį ar kur nors dar toliau. Ar kada susimąstėte, kad ilgos važiavimo distancijos karštomis dienomis, ypač, kai temperatūra lauke siekia +30°C, kelia papildomą pavojų jūsų automobiliui? Ką daryti, kad jūsų kelionė netikėtai nesibaigtų ties Lenkijos pasieniu ar Viduklės koldūnine? Kaip prižiūrėti transporto priemonę, kad jūs ir jūsų keleiviai važiuotumėte saugiai, ramiai ir užtikrintai?

- Reklama -

Automobilyje šimtai judančių ir natūraliai nuo trinties įkaistančių detalių. Variklis taip pat visos kelionės metu gausiai išskiria karštį. Esant aukštai oro temperatūrai nesusidaro pakankamas temperatūrinis kontrastas ir kitu atveju problemų nekeliančios detalės linkusios perkaisti. „Mango Insurance“ draudimo žalų ekspertas Jevgenijus Potaškinas dalinasi ilgamečių stebėjimų įžvalgomis ir patarimais kaip užbėgti įvykiams už akių ir jaustis saugiai dėl savęs ir savo artimųjų.

Norint išvengti problemų, visada sumažinkite greitį prieš sustodami – likus 3-5 kilometrams iki planuojamo sustojimo. Iliustracinė nuotrauka.

Aukštos oro temperatūros ir intensyvaus važiavimo pasekmės

Pirmiausia ir būtina sąlyga – dėmesingai planuoti automobilio krūvį. Kuomet jūsų mašina veža pilną sąstatą keleivių ir yra pilnai pakrauta smagią vasarą garantuojančių atributų, staigiai stabdant kelyje, tiek stabdžiai, tiek variklis patiria gerokai didesnę nei tipiško važiavimo metu, apkrovą. Verta prisiminti, jog tiek degalinėse ar parduotuvės aikštelėse, tiek kelio asfalto temperatūra gali siekti net daugiau nei 70°C, o staigiai sustojus, stabdžiai ir variklis neturi galimybės tinkamai atvėsti.

„Perkaitę ir susiklaipę stabdžių diskai būtų dažniausiai pasitaikanti ir pavojinga stipriai įkaitusio kelio problema, – sako Jevgenijus Potaškinas „Mango Insurance“ žalų skyriaus vadovas – Net jei vairuojate aukščiausios klasės automobilį, diskai stovėdami negali tinkamai atvėsti, o tai gali lemti jų deformaciją, o deformacija – iššaukti netikėtai išaugusį stabdymo kelią ir stabdymo sistemos nejautrumą. Neužmirškime, jog prie aukštų temperatūrų minkštėja kelio danga, keičiasi padangų slėgis ir tai dar papildomi pavojai stabdant karštyje, ypač jei naudojamos ne pirmos jaunystės padangos.”

Kaip apsaugoti savo automobilį?

Norint išvengti problemų, visada sumažinkite greitį prieš sustodami – likus 3-5 kilometrams iki planuojamo sustojimo, atleiskite akseleratorių ir natūraliai sumažinkite greitį, taip duodami laiko atvėsti varikliui ir stabdžiams. Ypatingai venkite staigių stabdymų ir neužmirškite, jog staigių stabdymų serija situaciją apsunkina dar labiau.Yra ir mažiau pavojingų, bet taip pat nemalonių karščio siurprizų.

„Gali perkaisti variklio blokas, susiraityti tarpinės ar vožtuvų dangtelis, tačiau didesnės alyvos sąnaudos bent jau nepavojingos jūsų gyvybei ir sveikatai, – šypsosi Jevgenijus. – Padidėjusias perkrovas teks patirti ir automobilio aušinimo sistemai, bei kondicionieriui. Karštyje sunaudojama daugiau kuro, stipriau dyla padangos, atsiranda dėmesio sutrikimo problemų. Todėl pirmiausia pagalvokite ar jums išvis reikia būtinai keliauti automobiliu. Planuokite keliones. O jei anksti ryte, ar vėlai vakare keliauti neišeina, būkite dėmesingi ir budrūs.”

- Reklama -

Nepamirškite rūpintis ir savimi

Pasirūpinę savo automobiliu ir laikydamiesi šių patarimų, galėsite išvengti nemalonių gedimų ir saugiai pasiekti kelionės tikslą. Tačiau juk automobilyje sėdi ir visa jūsų šeima. Todėl nepamirškite pastoviai vėdinti salono. Gerti daug skysčių. Stebėti savo, kaip vairuotojo, susikaupimą ir dėmesį detalėms. O jei turite šunį ar kitą keturkojį draugą – prisiminkite, jog jis be batų ir jam kelio danga gali būti skausmingai deginanti.

Nepamirškite, kad jūsų automobilis yra ne tik svarbi jūsų kasdienybės bet ir laisvės dalis. Tinkamai jį prižiūrėkite ir jis pasirūpins, kad jūsų vasaros būtų pilnos įspūdžių. Vairuokite saugiai, o „Mango Insurance“ linki jums ramių ir įdomių kelionių.

TOP naujienos

Horoskopai sausio 15 dienai

AVINASŠirdis šiek tiek virpa prieš svarbų ir atsakingą žingsnį, bet neturėtumėt to gėdytis. Šiam svarbiam momentui pakankamai ilgai ruošėtės, ir nors šauti šampaną dar...

Traktorininkas iš Gaulėnų pripūtė 2,19 promiles

Pirmoji rugsėjo savaitė Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje pasižymėjo dideliu neblaivių vairuotojų skaičiumi. Telšių rajone nustatyti šeši neblaivūs vairuotojai, iš jų du nėra...

Pirmoji Naujųjų metų para šalies keliuose

Pirmąją 2023-iųjų parą, sausio 1 d., eismo įvykių, kuriuose būtų nukentėję žmonės, pirminiais duomenimis, neįvyko. Per parą policijos pareigūnai užregistravo 36 eismo įvykius, 20 iš...

Visų šventųjų ir Vėlinių dienomis policija stiprina patruliavimą keliuose, tikrins vairuotojų blaivumą

0
Policija Visų šventųjų ir Vėlininių dienomis stiprins patruliavimą keliuose. Kaip skelbia Policijos departamentas, pareigūnai, siekdami užtikrinti viešąją tvarką ir padėti eismo dalyviams, sustiprins patruliavimą šalies keliuose, prie kapinių ir kitose viešosiose vietose, vykdys prevencines priemones. „Policijos...

UK to allow driverless cars on public roads in January

0
The model is talking about booking her latest gig, modeling WordPress underwear in the brand latest Perfectly Fit campaign, which was shot by Lachian Bailey. It was such a surreal moment cried she admitted. The...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS