Autoera.lt

Ar jau skaitėte?

Stabdžių suportai (stabdžių apkabos)

Diskinių stabdžių mechanizmas yra sudarytas iš daugybės įvairių komponentų. Viena iš jų yra stabdžių suportai. Šios dalys yra svarbios bei dažnai matomos, jeigu geriau įsižiūrėsite į savo automobilio ratus. Nors tai yra be galo svarbi detalė, tačiau suportai ir panašios dalys nėra tokios brangios kaip svarbiausi transmisijos ar variklio komponentai.

Turbūt nemažai daliai automobilių savininkų tenka susidurti su stabdžių suportų gedimais bei kitomis problemomis. Apie stabdžių sistemos, o dar tiksliau – stabdžių suportų gedimus praneša: pailgėjęs stabdymo kelias, sunkiau įspaudžiamas pedalas, po stabdymo juntamas nemalonus kvapas ir taip toliau. Stabdžių suportų gedimai bei problemos gali trukdyti automobiliui ir įsibėgėti. Bet kokiu atveju, šias problemas reikia spręsti kuo greičiau, kad važiuoti būtų malonu ir saugu. Su autoera.lt pagalba galite ne tik įsigyti savo automobiliui reikalingas stabdžių suportus, apkabas, tačiau ir pasirinkti reikalingas remonto paslaugas.

Kam reikalingi ir kas yra stabdžių suportai?

Tam, kad paspaudus stabdžio pedalą automobilis imtų stoti, turi įvykti daugybė įvairiausių procesų ir veiksmų. Pačią stabdžių sistemą sudaro daug įvairių detalių – stabdžių diskai, skystis, žarnelės, apkabos, kaladėlės ir be abejo – stabdžių suportai. Jie gali būti dviejų rūšių – fiksuotos konstrukcijos arba plaukiojantys. Pagal šiuos tipus skiriasi ir tam tikri veikimo principai.

Suportai yra glaudžiai susiję su stabdžių kaladėlėmis. Jie yra konstrukcinis stabdžių sistemos elementas, prie kurio tvirtinamos stabdžių kaladėlės. Suportą pritvirtiname prie apkabos ir tada galime montuoti kaladėles. Dėl jų svarbos diskutuoti neverta – stabdžių suportai yra elementai, be galo reikalingi važiavimo saugumui bei komfortui. Suportas pradeda veikti, kai nuspaudžiate stabdžių pedalą. Tada stūmoklis išlenda iš cilindro ir, kartu su stabdžių apkaba, ima spausti kaladėlę prie disko, kad automobilis stotų.

Jeigu suportai yra prastos būklės arba pažeisti, kaladėlės neefektyviai stabdo arba blogina riedėjimo dinamiką, automobilis gali savaime stabdyti arba visai nestoti. Kad kažkas negerai – jausite sėdėdami už vairo, tačiau konkretų gedimą galima nustatyti tik apžiūros ir/ar kompiuterinės diagnostikos metu.

Stabdžių suportai montuojami tik su diskiniais stabdžiais, todėl dažniausiai paplitę tarp lengvųjų automobilių, mikroautobusų ir t.t.

Suporto viduje galima rasti spyruoklių bei kitų dalių. Net ir viena arba pažeista detalė (cilindriukas, iškritęs varžtas ir t.t.) reiškia, kad, beveik be išimčių, teks keisti visą suportą. Tai nėra pačios brangiausios dalys, tačiau jų keitimas reikalauja laiko ir darbo. Verta suportus keisti ir poromis, tačiau geriausiai patars sertifikuoti Autoera automobilių ekspertai. Šios užduoties (suportų remonto bei keitimo) nerekomenduojame atlikti patiems.

Kaip geriau prižiūrėti ir ilgiau eksploatuoti šią detalę?

Kaip ir su kiekviena automobilio detale – visada norisi jos neremontuoti ir nekeisti kuo ilgiau. Savaime suprantama, kad automobilyje viskas dėvisi ir viską, kažkada, reikės pakeisti. Tačiau dauguma vairuotojų turi tikslą, kuo ilgiau, tačiau saugiai, eksploatuoti įvairias dalis. Stabdžių sistema nėra jokia išimtis, tačiau nemaža dalis už vairo sėdinčių asmenų turi įpročių už vairo, kurie greitina stabdžių sistemos dėvėjimąsi. Žinant tai, kokių įpročių atsisakyti bei tai, ką ir kaip geriau daryti – per automobilio eksploatavimo laikotarpį galite gerokai sumažinti savo išlaidas.

Stabdžių sistemos detalės greičiausiai dėvisi nuo dažno ir intensyvaus stabdymo. Kada stabdžių temperatūra pakyla ir vyksta agresyvus stabdymas, tiek kaladėlės, tiek patys suportai greičiau dėvisi ir galima deformacija. Jeigu jūsų kelias į namus ar/ir darbą yra vingiuotas, jame daug aštrių posūkių, dažno stabdžių kaladėlių keitimo neišvengsite, bet įprastai mieste reikėtų vengti staigių stabdymų. Jeigu jau norisi įsibėgėti, geriau atmatuoti atstumą ir iki sustojimo vietos riedėti, bet nestabdyti staigiai. Tai ne tik nemalonu keleiviams bei jums, tačiau ir žalinga stabdžių sistemai.

Antra, suportus reikėtų tikrinti kiekvieną kartą, kada atliekamas ratų keitimas ir/arba stabdžių kaladėlių keitimas. Jeigu ratus keičiančiame autoservise (arba, jeigu tai atliekate patys) tokios paslaugos nepavyksta gauti, tai Autoera tą galėsime nesunkiai atlikti. Labai svarbu suportų pažeidimus bei stabdžių sistemos bėdas nustatyti kuo anksčiau, nes kitaip automobilis gali kelti pavojų kelyje.

Taip pat reikėtų nevengti keisti stabdžių skystį bei patikrinti suporto dalių būklę (guminiai gaubtai, sandarinimo elementai ir kt.). Nekeičiamas arba per retai keičiamas stabdžių skystis, ilgainiui gali prisidėti prie stabdžių sistemos dalių korozijos. Verta ir rinktis kiek brangesnes, bet kokybiškas sutepimo medžiagas. Sintetikos arba keramikos pagrindo sutepimo medžiagos tiks geriausiai, bet čia tiksliau patars Autoera specialistai, mat priemonių tinkamumas gali skirtis, priklausomai nuo suportų ir sistemos tipo.

Mes dar kartą norime pabrėžti tą faktą, kad nereikėtų stabdžių suportų remonto atlikti patiems. Pasitikėkite kvalifikuotais Autoera serviso specialistais bei saugiai važinėkite dar ilgiau!

Kodėl suportai genda ir reikalingas jų remontas?

Daugumą suportų gedimų ir pažeidimų galima susieti su blogais vairavimo įpročiais bei netinkama arba per reta priežiūra. Dažniausiai gedimas arba pažeidimas apriboja suporto veikimą ir jis ima strigti. Tai gali nutikti dėl įvairiausių priežasčių. Pasistengsime trumpai apžvelgti tas, kurios yra dažniausios.

Deformacijos bei strigimai dažnai atsiranda dėl to, kad važinėjama su nusidėvėjusiomis stabdžių trinkelėmis, jau yra pažeistos kitos stabdžių sistemos dalys arba pačio suporto defektai. Jeigu stabdžių kaladėlės arba diskai yra pernelyg nusidėvėję, suportų problemų rizika ženkliai išauga.

Tokių problemų priežastimi taip pat gali tapti ir pačio suporto nusidėvėjimas. Tose vietose, kurios yra pažeistos gali kauptis drėgmė, nešvarumai ir oras. Dėl to dalys gali imti rūdyti, deformuotis bei sutrikti jų eiga. Verta paminėti ir aplinkos poveikį, kuris susideda iš nepastovių oro sąlygų bei agresyvių cheminių medžiagų, kurios gali patekti ant suportų. Tai druskos nuo kelio bei kitos cheminės medžiagos (tarp jų ir stabdžių skystis), patekusios ant suporto ima greitinti jo dėvėjimąsi. Jeigu matomas stabdžių skysčio nutekėjimas, jį būtina spręsti nedelsiant.

Retesnėmis, bet taip pat pasitaikančiomis suportų gedimo priežastimis gali tapti ir prasto stabdžių skysčio pasirinkimas. Šiai užduočiai negalima parinkti netinkamo produkto, nes jis kliudys stūmoklio eigai bei kitaip trikdys tinkamą veikimą. Būtina laiku keisti ir stabdžių skystį, nes ši medžiaga turi savybę sugerti drėgmę bei vandenį ir prisideda prie spartesnės korozijos.

Autoera.lt – patogiausia vieta įsigyti bei remontuoti stabdžių suportus (apkabas)

Kaip išsiaiškinome, stabdžių suportai yra be galo svarbi ir reikalinga stabdžių sistemos detalė. Jeigu ji tinkamai neprižiūrima ir/ar neveikia, kyla ne tik problemų norint komfortiškai važiuoti, atsiranda didžiulė riziką jūsų ir aplinkinių saugumui eisme.

Dėl šios priežasties rekomenduojame reguliariai tikrinti stabdžių sistemos būklę. Būtent šią paslaugą gali pasiūlyti Autoera autoservisai. Mūsų parduotuvėse Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Klaipėdoje, Kaune, Alytuje arba net internetu klientai gali pirkti visas stabdžių sistemos detales, įskaitant stabdžių suportus geriausiomis kainomis. Autoera taip pat siūlo ir autoserviso paslaugas. Viską galima sutvarkyti greičiau, paprasčiau ir efektyviau nei tik užsisakyti detales internetu ar pirkti parduotuvėje ir tada ieškoti specializuoto autoserviso, kad šį darbą atliktų.

Užsiregistravę mūsų portale galėsite lengvai įsigyti visas jus dominančias autodalis. Pakaks tik įvesti prekės pavadinimą arba pasirinkti atitinkamą prekių kategoriją pvz., „fiksuoti / slankiojantys stabdžių suportai“, „suporto detalė“, „priekinis arba galinis stabdžių suportas“, „stabdžių apkabos“ ir taip toliau.

Taigi, jeigu jus domina galimybė pirkti automobilio stabdžių sistemos dalis, tokias kaip stabdžių suportai ir stabdžių apkabos internetu, autoera.lt yra geriausia vieta tai padaryti. Mūsų fizines prekybos vietas bei autoservisus rasite visuose didžiausiuose Lietuvos miestuose, nuo Vilniaus iki Marijampolės. Tad, jeigu reikalinga bet kokia, nesvarbu didžiausia ar mažiausia automobilio detalė ar jos remontas, drąsiai kreipkitės į Autoera, kur darbus atliks profesionalai ir tai padarys greitai bei kokybiškai!

Jeigu neradote atsakymo į savo klausimą arba apie stabdžių suportų kainas bei remontą norite gauti daugiau informacijos – drąsiai kreipkitės į mus interneto puslapyje nurodytais kontaktais.

Beveik kas antras dviratininkas ir paspirtuko vairuotojas – be šalmo

0
Naujausi tyrimai rodo, kad du iš trijų Lietuvos gyventojų važinėja dviračiais arba paspirtukais, tačiau beveik kas antras, naudodamasis šiomis transporto priemonėmis, nesideda šalmo. Draudikai atkreipia dėmesį, kad šylant orams auga ir traumų, susijusių su...

Trečiadienis – viename įvykyje nukentėjo trys nepilnamečiai

0
Gegužės 26 dieną, trečiadienį, policijos pareigūnai užregistravo, pirminiais duomenimis, 65 eismo įvykius. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 2 įvykiai (Klaipėdoje ir Panevėžyje). Transporto priemonių susidūrimų su gyvūnais atvejų – 15 (Vilniuje ir Akmenės, Kaišiadorių...

Ką reikia žinoti draudžiantis, jeigu transporto priemonę vairuos keli vairuotojai?

0
Tikriausiai mažai kas pagalvotų, kad viena nedidelė detalė privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo sutartyje, iš tiesų, yra viena iš esminių aplinkybių nustatant riziką bei draudimo sutarties kainą. Dažniausiai esame linkę galvoti apie automobilio vairuotojo...

Penkios dažniausiai pasitaikančios apgavystės, kuriomis naudojasi automobilių pardavėjai

0
Automobilių pasiūla naudotų transporto priemonių rinkoje – beribė, tačiau pradėjus ieškoti lūkesčius pateisinančio automobilio, būsimo pirkinio paieškos gali tapti dideliu galvos skausmu. Viena pagrindinių naudotų automobilių rinkos problemų yra ta, kad pirkėjai rizikuoja patekti į...

Autoera.lt

0
Stabdžių suportai (stabdžių apkabos) Diskinių stabdžių mechanizmas yra sudarytas iš daugybės įvairių komponentų. Viena iš jų yra stabdžių suportai. Šios dalys yra svarbios bei dažnai matomos, jeigu geriau įsižiūrėsite į savo automobilio ratus. Nors tai...

Pandemija išryškino vairuotojo pažymėjimo vertę – kiek kainuoja noras išmokti vairuoti?

0
Daugelis gyventojų šiandien neišsiverčia be vairuotojo pažymėjimo, o dėl pandemijos išaugus kurjerių ir kitų su vairavimu susijusių profesijų poreikiui, teisę vairuoti suteikiantis dokumentas tapo dar paklausesnis. Tiesa, karantino suvaržymai kuriam laikui buvo apriboję galimybę...

Kas turėtų būti jūsų automobilio bagažinėje?

0
Keliaujant ir dalyvaujant eisme gali įvykti pačių įvairiausių netikėtumų. Nenumatyti gedimai, eismo įvykiai, kitos problemos užklumpa nelauktai, tačiau daug kam galima pasiruošti. Jeigu savo automobilyje vežiositės priemones, kurios pritaikytos nenumatytų atvejų ir problemų sprendimui...

Ar verta ilgai taupyti išsvajotam automobiliui?

0
Automobilio įsigijimas visuomet reiškia ganėtinai nemažas išlaidas, todėl išeitys gali būti dvi: reikiamą pinigų sumą galima sutaupyti, arba pasiimti paskolą. Ir vienas, ir kitas pasirinkimas gali būti tikrai palankus, todėl naudinga įvertinti, kokia galimybė...

Ką kiekvienam reikėtų žinoti apie automobilio valytuvus ir jų priežiūrą?

0
  Dėl tam tikrų automobilio detalių keitimo dažniausiai yra kreipiamasi į specialistus, tačiau tam tikras transporto priemonės dalis taip pat galima pasikeisti ir patiems. Vienos jų – tai valytuvai, kuriuos gali pasikeisti kiekvienas. Nors iš...

Nuo pirmadienio atvykstantys į Lietuvą ilgesniam nei 72 val. laikotarpiui privalės atlikti COVID-19 testą

0
Nuo kovo 29 d. ekipažų ir įgulų nariai, vykdantys tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, jei jų buvimo Lietuvoje laikas bus ilgesnis nei 72 val., privalės turėti dokumentą (parengtą viena iš oficialių Europos...

Viena iš draudimo bendrovių klientams Baltijos šalyse pradeda siūlyti dirbtiniu intelektu pagrįstą paslaugą

0
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ (toliau – BTA), bendradarbiaudama su Estijos startuoliu „DriveX“, Baltijos šalyse pradeda siūlyti novatorišką, dirbtiniu intelektu pagrįstą sprendimą. Klientams šis sprendimas suteiks galimybę, perkant draudimo polisą žymiai greičiau, patogiau ir...

Paruošti automobilį šiltajam sezonui taip pat svarbu, kaip ir žiemai: ekspertų patarimai, į ką...

0
Mechaniškai tvarkingas automobilis – viena pagrindinių taisyklių, kurios turi laikytis saugumą kelyje norintys užtikrinti vairuotojai. Ekspertai tikina, jog skirti dėmesio transporto priemonės priežiūrai reikia ne tik ruošiantis žiemai, bet ir artėjant šiltajam sezonui. Kaip...

Pavasarį vėl stabdys besiskverbiantis oras iš šiaurės

0
Šiandien Lietuvoje bus debesuota su pragiedruliais. Vietomis nedideli krituliai, vyraus šlapdriba ir lietus. Rytą kai kur rūkas. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 2–7 laipsniai šilumos. Sapnų reikšmės » Kovo 18-os naktį vietomis, dieną...

Artimiausiu metu bus permainingi orai, tarpais pragiedrės, tarpais lis ar kris šlapdriba.

0
Žemo atmosferos slėgio laukas lems permainingus orus, tarpais pragiedrės, tarpais lis ar kris šlapdriba. Kovo 15-os naktį daug kur krituliai (nedidelis lietus, šlapdriba). Vietomis plikledis. Vėjas vakarinių krypčių, 6–11 m/s. Žemiausia temperatūra nuo 2 laipsnių...