Ant dviračių – atostogaujantys vaikai: kaip užtikrinti jų saugumą?

Ar jau skaitėte?

Pasibaigus mokslo metams vaikai daugiau laiko leidžia lauke. Vienas pagrindinių jų užsiėmimų – važinėjimas dviračiu. Nors tai smagi ir sveikatai naudinga veikla, specialistai atkreipia dėmesį, kad vaikai, savarankiškai leisdamiesi į kelią, turi žinoti, kaip elgtis įvairiose situacijose, ką privalo turėti su savimi bei į ką gali kreiptis pagalbos ištikus nelaimei.

- Reklama -

„Dviračių akademijos“ vaikų dviračių trenerė Ineta Baltramiejūnaitė atskleidžia, kad dažniausios problemos, su kuriomis susiduria dviratininkai – pradurta padanga ir nelaimingi atsitikimai, kurių metu vaikai bei paaugliai patiria traumas. Pranešime trenerė dalinasi patarimais, kaip šių problemų galima išvengti ir kaip elgtis ištikus nelaimei.

„Labai svarbu užtikrinti, kad vaikai būtų pasirengę savarankiškai važiuoti dviratėmis transporto priemonėmis ir suprastų kelių eismo taisykles bei jaustųsi keliuose saugūs.“ – Kristina Kabelienė, „Circle K“ Lietuvos degalinių tinklo departamento direktorė. Iliustracinė nuotrauka.

„Circle K“ Lietuvos degalinių tinklo departamento direktorė Kristina Kabelienė pastebi, kad prasidėjus vasaros atostogoms į gatves išrieda vis daugiau jaunųjų dviratininkų ir paspirtukininkų. „Labai svarbu užtikrinti, kad vaikai būtų pasirengę savarankiškai važiuoti dviratėmis transporto priemonėmis ir suprastų kelių eismo taisykles bei jaustųsi keliuose saugūs. Jei nutikus nelaimei prireiktų pagalbos, kiekvienas vaikas turėtų žinoti, kur kreiptis. Degalinė tokiais atvejais gali būti viena iš saugių vietų. Susiklosčius nenumatytoms aplinkybėms ar įvykus nelaimei, degalinėje galima laukti tėvų, prireikus čia galima prisipūsti padangą, įsigyti pirmosios pagalbos vaistų ar atsigerti vandens“, – kalba Kristina Kabelienė.

Šalmas ir vanduo – privalomas duetas

Ineta Baltramiejūnaitė pabrėžia, kad važiuojant dviračiu svarbiausia pasirūpinti savo saugumu. „Nesvarbu, koks numatyto maršruto atstumas, visada dėvėkite šalmą. Jis yra svarbiausia apsaugos priemonė, apsauganti nuo galvos sužeidimų nelaimingo atsitikimo atveju. Karštomis vasaros dienomis taip pat svarbu pasiimti gertuvę su vandeniu. Ruošiantis ilgesnėms kelionėms, būtina turėti dviračių padangų remonto komplektą. Jei kelyje staiga sprogtų arba būtų pradurta padanga, galėsite ją susitvarkyti ir sklandžiai užbaigti kelionę“, – teigia trenerė.

„Circle K“ atstovė taip pat primena, kad degalinėse galima greitai ir patogiai pasitikrinti padangų būklę. „Daugelyje degalinių, įskaitant „Circle K“, yra oro pompos, kuriomis galima pripūsti dviračio padangas. Oro pompų stotelės įrengtos šalia degalų kolonėlių arba prie automobilių plovyklos zonos. Ant kiekvieno siurblio yra priklijuotos instrukcijos, kurios padės pripūsti padangą iki reikiamo slėgio“, – pasakoja K. Kabelienė.

Namų darbai prieš pradedant kelionę – būtini

Pradedant važinėjimo sezoną, I. Baltramiejūnaitė pataria nuvežti dviratį į profesionalų servisą nuodugniai patikrai. „Specialistai patikrins ir, esant reikalui, suremontuos visas svarbiausias dviračio dalis, užtikrindami, kad jis yra saugus ir tinkamas naudoti. Leisdamiesi į kelią dviračiu nepamirškite patikrinti padangų slėgį, įsitikinkite, kad stabdžiai gerai veikia, ir kad priekinis bei galinis ratas yra tinkamai priveržti. Siekiant, jog dviratis ilgai ir tinkamai važiuotų, reguliariai jį valykite, ypač po važiavimo per purvą ar lietų. Nuo grandinės svarbu nuvalyti nešvarumus bei tepalo likučius ir po to ją sutepti specialiu dviračių grandinės tepalu, kad ši transporto priemonės dalis veiktų sklandžiai ir ilgai tarnautų“, – pataria trenerė.

- Reklama -

Nutikus nelaimei – suaugusiųjų pagalba

„Nesvarbu, koks numatyto maršruto atstumas, visada dėvėkite šalmą. Jis yra svarbiausia apsaugos priemonė, apsauganti nuo galvos sužeidimų nelaimingo atsitikimo atveju.“ – Ineta Baltramiejūnaitė, „Dviračių akademijos“ vaikų dviračių trenerė.

„Įvykus nelaimingam atsitikimui ar susižeidus svarbiausia išlikti ramiems – įvertinti situaciją ir patikrinti, ar nesate sužeisti. Jei reikia papildomos pagalbos, eikite į netoliese esančią įstaigą arba prekybos vietą ir paprašykite suaugusiųjų pagalbos. Jei turite telefoną, paskambinkite tėvams arba pagalbos tarnyboms“, – sako I. Baltramiejūnaitė.

Kristina Kabelienė priduria, kad degalinė gali būti saugi vieta sulaukti tėvų. „Jaunieji dviratininkai čia gali atsigerti vandens, nusipirkti užkandžių ar gaivinantį šaltą gėrimą, taip pat įsigyti pirmosios pagalbos reikmenų, pavyzdžiui, pleistrų, skirtų nedidelėms traumoms“.

Tinkama apranga – vaiko saugumui ir komfortui

Pasak degalinių tinklo atstovės, važiuojant dviračiu svarbu tinkamai apsirengti, nes tinkama apranga užtikrina saugumą, komfortą ir matomumą. „Jei pradeda temti ir vaikas neturi pasiruošęs tinkamos aprangos, galima užsukti į artimiausią degalinę ir nusipirkti šviesą atspindinčią liemenę“, – sako K. Kabelienė.

„Vilkėkite ryškius ir šviesą atspindinčius drabužius, naudokite pirštines, kurios apsaugo rankas ir suteikia geresnį sukibimą su vairu. Akiniai nuo saulės padės apsaugoti akis nuo ryškios šviesos, vėjo, dulkių ir vabzdžių. Taip pat labai svarbu turėti priekinius ir galinius dviračio žibintus“, – pataria dviračių trenerė.

Ausinės – saugaus važiavimo trukdis

Saugus važiavimas dviračiu yra labai svarbus tiek dviratininkams, tiek kitiems eismo dalyviams.

Dviračių trenerė išskiria pagrindines saugumo taisykles: „Laikykitės eismo taisyklių, važiuokite dešine kelio puse ir paisykite kelio ženklų, šviesoforų bei kitų eismo reguliavimo priemonių. Naudokite rankų signalus, kad informuotumėte kitus eismo dalyvius apie savo ketinimus sukti, sustoti ar keisti juostą. Jei yra galimybė, naudokitės dviračių takais ar specialiomis dviračių juostomis, skirtomis dviratininkams. Venkite naudoti ausines ir kitus įrenginius, kurie gali sumažinti jūsų gebėjimą girdėti aplinką, signalus ir kitus eismo dalyvius.“

TOP naujienos

Bešeimininkių padangų atliekoms tvarkyti – dar 300 tūkst. eurų

Patikslinus Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos lėšų naudojimo 2022 m. priemonių planą, numatytas papildomas finansavimas bešeimininkių padangų atliekų tvarkymui. Šiems ir ateinantiems dvejiems metams...

Nuo meilės iki neapykantos: automobilius niokoja ir iš keršto, ir iš pavydo

Nors dažniausiai transporto priemonės nukenčia eismo nelaimėse, draudikai sulaukia žmonių pranešimų, kai automobilius suniokoja ar apgadina piktavaliai. Transporto priemonės subraižomos vinimi, išdaužiamas stiklas ar...

Į Telšių rajono Žvėrinčių atkeliavo naujas gyventojas

0
Į Valstybinių miškų urėdijos Ubiškės girininkijoje esantį Žvėrinčių šiandien atkeliavo naujas gyventojas – beveik dviejų metų amžiaus stumbriukas Dunst. Jis pervežtas iš Lietuvos zoologijos sodo, į kurį dar 2019 m. vasario pradžioje su dviem...

Beginner: Are you stuck in programming should not do

0
The model is talking about booking her latest gig, modeling WordPress underwear in the brand latest Perfectly Fit campaign, which was shot by Lachian Bailey. It was such a surreal moment cried she admitted. The...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS